Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı'nın açıklamaları
22.5.2022 19:37
Bu Haberi Paylaş :

Teknik Direktörümüz Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Şampiyonluğun garantilenmesinin ardından son maçta bir üç puan daha almak istediklerini belirten Avcı, “Sezon boyunca toplamda iki mağlubiyet almıştık ve bu maçta da iyi oynamak istiyorduk. Rakibin bu anlamda hedefi ve isteği daha farklıydı. İlk yarıda oyuna girmekte çok sıkıntı yaşadık. Belki oyunu vermedik ama duran toplarda rakibe vurma imkanı tanıdık. Kendi attığımız duran top sonrası geçiş hücumuyla gol yedik. İlk yarı itibarıyla ortaya çıkan durum bizim için şık olmadı. Oyun olarak rakip çok üstün değildi ama daha önce üç gol yememiştik. İkinci yarıda hamleler yaptık. Topa sahip olup, özellikle stoperleri oyuna dahil ederek oyuna genişlik kazandırmak istedik. Mağlup olduk ama ikinci yarıdaki oyun inanılmaz memnun etti. 45-60 dakikaları arasında beş net pozisyonumuz vardı. Direkten dönen, kalecinin bolca devreye girdiği pozisyonlar oldu. Bir gol bulduk ve oyunu sonuna kadar kovaladık. İkinci yarıdaki oyun için oyuncularıma teşekkür ediyorum. Biz ve şehrimiz harika bir sezon geçirdi. Emeği geçen, kulübümüzün içinde çalışan herkese, başkana, yönetim kuruluna, ekibime sonsuz teşekkür ederim. Hedeflendiği, planlandığı şekilde rakiplerinin hiçbir tanesini yakınına yaklaştırmadan bir sezon geçirdik. Herkesin Türkiye’de, dünyada saygısını gören, oynadığı oyunla, fair-play ruhuyla bunu hak eden Trabzonspor 2021-2022 sezonu şampiyonu oldu. Taraftarlarımıza özellikle teşekkür ederim. Sezon bitti. Herkes hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Transfer konusunda çalışmaların başladığını dile getiren Avcı, şunları söyledi: “Geçen yıl daha erken başlamıştı. Bu sezon yarış vardı ancak scout ekibimizle kontak halindeyiz. Mevkilerimizi belirlemiştik. Bunun üzerinde seçeneklere bakıyoruz. Kulüp bütçesi doğrultusunda önümüzde ulaşılabilir hedefimiz olan Şampiyonlar Ligi Play-Off aşamasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Mevcuttan daha iyisini yapabilmek için çalışmalarımız devam ediyor.”

Sezonun genel anlamda olumlu geçtiğini vurgulayan Avcı, “Oyun, takım ve şehir olarak her şey yolundaydı. Trabzon şehrinin hep zorluklarından bahsedilirdi ama taraftarımız bize inanılmaz destek vermiştir. Burada geçirdiğim 18 ayda her anlamda harika işler olduğunu söyleyebilirim. Geçen seneden bizim 15 puan önde gideceğimizi ve rakiplerimizi yaklaştırmayacağımızı hayal edebilir miydiniz? Yaşanan ufak tefek iniş çıkışlar da olağan şeylerdir. Bu nedenle ben keyfini çıkarıyorum. Bu mutluluğun yanına en ufak bir olumsuzluk koymamaya çalışıyorum. Geride bıraktığımız süreçte ‘keşke’ diyebileceğim bir şey olmadı. Sadece oyuna yönelik kendimi sorguladığım anlar olmuştur” diye konuştu.

BENZER HABERLER
Ziya Şakar'ı anıyoruz
Ziya Şakar'ı anıyoruz...
27.6.2022 09:05
27.06.1985 yılında aramızdan ayrılan kulübümüzün ilk Müze Kurulu Başkanı Ziya Şakar'ı rahmetle anıyoruz....
haber detay
Orhan Çobanoğlu'nu anıyoruz
Orhan Çobanoğlu'nu anıyoruz...
27.6.2022 09:03
27.06.2014 yılında aramızdan ayrılan eski asbaşkanlarımızdan Avukat Orhan Çobanoğlu'nu saygı ve rahmetle...
haber detay
Kulübümüzün 51. Olağan Divan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi
Kulübümüzün 51. Olağan Divan Genel...
25.6.2022 13:20
...
haber detay
Yeni sezon kombinelerimiz satışa çıkıyor
Yeni sezon kombinelerimiz satışa...
23.6.2022 16:58
...
haber detay
Kamp programımız belli oldu
Kamp programımız belli oldu ...
21.6.2022 17:14
...
haber detay
Bahri Çervatoğlu'nu anıyoruz
Bahri Çervatoğlu'nu anıyoruz...
18.6.2022 08:17
18.06.1984 tarihinde aramızdan ayrılan kurucularımızdan Bahri Çervatoğlu'nu saygıyla anıyoruz. Ruhu şad,...
haber detay
Teşekkürler
Teşekkürler...
17.6.2022 20:41
...
haber detay
Nazım Ofluoğlu'nu anıyoruz
Nazım Ofluoğlu'nu anıyoruz...
17.6.2022 09:19
17.06.1991 yılında aramızdan ayrılan kulübümüzün eski yöneticilerinden Nazım Ofluoğlu'nu rahmetle anıyoruz....
haber detay
Trabzonspor E-Bülten
Takımımızdan en son haber, duyuru ve bilgilerden haberdar olmak için sen de kaydol!

Sosyal Medya

© 2021 Trabzonspor Kulübü Resmi Web Sitesi

www.trabzonspor.org.tr web sitesinde bulunan yazılı ve görsel içerik izinsiz
başka bir yayın organında yayınlanamaz.

TRABZONSPOR KULÜBÜ